Kategorie
Bez kategorii

LOKOMOCYJNA CHOROBA U DZIECI JAK SOBIE RADZIĆ

LOKOMOCYJNA CHOROBA U DZIECI JAK SOBIE RADZIĆ

Nawet najbardziej wyczekiwane wakacje nad morzem mogą być zepsute przez poczucie dalekich podróży, więc – nasze pociechy chorują na chorobę lokomocyjną. Zamiast cieszyć się idealną podróżą, po prostu myślimy o tym, jak ta podróż przebiegnie i jak sprawi, że nasze pociechy będą się dobrze czuły. Jakie są środki zaradcze na chorobę lokomocyjną u dzieci? sugerujemy! Choroba lokomocyjna u dzieci – co dzieje się z ciałem? Kiedy nasz wzrok i zmysł równowagi „zderzają się”, nazywamy to chorobą lokomocyjną. Dzieje się tak, gdy nasze oczy rejestrują ruch, podczas gdy labirynt – organ odpowiedzialny za określanie pozycji naszego ciała – nie rejestruje żadnego ruchu. Te dwa sprzeczne sygnały są wysyłane do mózgu, który odbiera to jako halucynację. Dlatego naturalnym procesem obronnym naszego organizmu jest wywołanie wymiotów, które usuną z organizmu wszelkie trucizny wywołujące halucynacje.

Niestety nie ma magicznego sposobu na pokonanie choroby lokomocyjnej. Jednak ryzyko dyskinezy i nasilenie objawów można zmniejszyć, jeśli zostaną podjęte pewne rozważania i działania z wyprzedzeniem iw trakcie podróży na weekend nad morzem. Ważne jest odpowiednie przygotowanie do jazdy, a mianowicie: Planuj podróże z przerwami – pozwól dzieciom odpocząć, chodzić, rozprostować nogi lub skakać, biegać i ułatwiać podróż; Jeśli to możliwe, zaplanuj podróżowanie w nocy lub podczas drzemek, aby dziecko mogło spać w całości lub w części; Zjedz lekkostrawny posiłek przed podróżą; Odpocznij przed podróżą.

Dodatkowo podczas podróży do hotelu nad morzem z basenem należy wziąć pod uwagę kilka rzeczy: gładka, równa trasa – bez dynamicznej jazdy, bez gwałtownego hamowania i nadmiernego przyspieszania; Odpowiednia temperatura wnętrza i świeże powietrze; Wyeliminuj silne zapachy w samochodzie; Brak dodatkowej stymulacji dla dzieci — zwłaszcza bajki, rysowanie, czytanie — te czynności mogą zaostrzyć chorobę lokomocyjną i warto z nich zrezygnować w podróży. Podczas gdy – na przykład – rozmowa z dzieckiem, opowiadanie mu bajek czy różne gry słowne i zabawy mogą odwracać uwagę dziecka od okna, sprawiając, że maluch lepiej toleruje podróż. Skupienie wzroku na jednym punkcie na horyzoncie może również pomóc w kontrolowaniu choroby lokomocyjnej, dzięki czemu oczy nie zauważają zmieniającego się krajobrazu.

https://apotheek247.com