Kategorie
Bez kategorii

Jarosławiec – co robić?

Jarosławiec jest niewielką miejscowością, ale czy to znaczy, że gdy pogoda nie sprzyja i nie można spędzić tu cudownych wakacji nad morzem, turyści są skazani na nudę? W żadnym wypadku. Na kameralna, spokojna mieścina w okresie letnim tętni życiem i nie brak w niej wszelkich atrakcji, uprzyjemniających wypoczynek. Znajdzie się coś dla każdego, od miłośników natury po zwolenników mocniejszych wrażeń.

Wielką popularnością w śród turystów cieszą się wycieczki rowerowe po terenie Słowiańskiego Parku Narodowego, którego krajobraz  zapiera dech w piersi, co sprzyja aktywnemu spędzeniu czasu wolnego. Dla ciekawskich polecamy  Muzeum Bursztynu, gdzie zwiedzający mogą zobaczyć bardzo piękne i efektowne Złoto Bałtyku. Historia powstania bursztynu bałtyckiego urzekła nie jednego turystę. W Jarosławcu warta obejrzenia jest ceglana latarnia morska z 1835 r. o wysokości 33,3 m. Jej światło można dostrzec z odległości 24 mil morskich. Ciekawa alternatywą  na spędzenie wolnego czasu jest rejs łodzią rybacką (wycieczkową), po wodach przybrzeżnych Bałtyku wzdłuż malowniczego, klifowego wybrzeża Jarosławca. W centralnej  części Jarosławca przy ulicy Bałtyckiej, znajduje się wiele atrakcji, które zadowolą nie tylko najmłodszych ale nawet tych starszych. Rozrywka i edukacja w jednym, miejsca warte odwiedzenia to motylarnia oraz papugarnia, zawsze przyjemnie popatrzeć na kilkanaście rodzajów przepięknych motyli przelatujących dookoła nas oraz podziwiać wielobarwne upierzenie egzotycznych papug. W pobliżu motylarni znajduje się gabinet krzywych zwierciadeł.

Mamy tu także duże Resorty nad morzem z super atrakcjami. Niejeden hotel w Egipcie czy Turcji może pozazdrościć. Oczywiście największą atrakcję stanowi aquapark nad morzem, na którym od rana do wieczora trwa nieprzerwane, wodne szaleństwo.